Tehniskie parametri
Sauciet par to, ko darīsiet. Xbox 360 Slim, Xbox 360 Slimline, Xbox360 S vai pat tas, ko Microsoft faktiski ir nolēmis izmantot: Xbox 360 250GB. Vārdam nav nozīmes, svarīgi ir tas, vai tas ir šeit un vai tas ir vērtīgs jauninājums visai veiksmīgam priekšgājējam. Atšķirība jūs pārsteidz nekavējoties. Nozudis ir pievilcīgais matētais apdare gan oriģinālajam baltajam Xbox 360, gan vēlāk – blecker, Xbox360 Elite. Tā vietā šis jaunais Xbox 360 250GB ir pabeigts spīdīgi melnāplastmasā. Mēs neesam tik pārliecināti, ka nevēlējāmies iepriekšējo krāsu shēmu, bet, tā kā PS3 Slim nomainījās no spīdīgi melna uz matētu melnu, mēs pieņemam, ka Microsoft nav citas izvēles kā vien iet citu ceļu. Šasijas dizains ir atjaunināts, lai gan priekšpusē ir daudz izteiktāka“X” forma, kaut arī nedaudz izstiepta. Īsi sakot: mums tas patīk. Šasija patiesībā nav tik daudz mazāka, ja tā ir 270 mm x 75 mm x 264mm, salīdzinot ar veco iekārtu 310 mm x 80 mm x 260 mm. Tas ir 17procentu tilpuma samazinājums (no 6,5 litriem līdz 5,4 litriem matemātikas cienītāju), bet praktiski jūs piešķirsiet šai konsolei tādu pašu brīvo vietu kā iepriekšējā SKU. Sistēmas svars ir samazinājies no3,5 kg līdz 2,9 kg, lai gan tas, kurš jauninātu uz Xbox 360 250 GB VAIiegādātos to, tikai tāpēc, ka tas ir nedaudz vieglāks, nav saprotams. Xbox 360 250GB jaudas un izstumšanas pogas tagad ir ietilpīgas, nevis fiziskas. Tas, vai DVD diskdziņa izsviedes pavadošā “bībera” skaņa irapzināta sasaistīšana ar Microsoft meklētājprogrammu, ir diskutējams jautājums, bet mēs neticam līdzņemšanai. Neganti lielā strāvas ķieģelīša vairs nav, to aizstāj daudz mazākas lietas,ne lielākas par tām, kas pieejamas ar 15 klēpjdatoru. Šķiet, ka tas irlielāks nieks nekā konsoles lieluma samazināšana, jo pārāk liela vienība AV skapī nebija visvienkāršākais uzdevums. Arī savienojošais kabelis irmazāk maigs, kas padara to daudz vieglāku. Šis samazinājums, bez šaubām, ir ieguvums no Xbox 360 250 GB (135W) samazinātās jaudaszīmējuma uz leju no “Jasper” 150W.
Dizains
Ja oriģinālais Xbox bija liels, melns karkass ar pulti, tad aplūkojiet Xbox 360 tā svelte Ferrari līdzīgu brālēnu. 360 ir gludas līknes un minimālistisks stils, lai gan miesā tas nav tik sīks, kā varētu domāt,skatoties uz fotogrāfijām. Tas noteikti ir mazāks par Xbox 1 versiju, bet nekur nav tuvojies pašreizējās DVD stacijas PlayStation 2 mikrolielumam.
360 ir pabeigts smilškrāsas krāsā — dīvains lēmums no korporācijas Microsoft puses, ņemot vērā to, ka lielākā daļa citu mājas izklaides rīku mūsdienās parasti tiek iegādāti sudraba, melnā vai baltā krāsā. Tas nozīmē, ka 360 krāsa ir diezgan nekaitīga – tā nav iespaidīga, bet tajā pašā laikā jūsu dzīvojamā istabā nebūs nekā cita. Pults dizainam ir arī vienkāršības augstums – viss bloks ir bez sastrēgumiem uz visām pusēm. Priekšpusē ir diska tekne (sudraba krāsā), divi atmiņas karšusloti, spīdīgā Xbox poga un eņģes slots, kurā paslēpti divi USB 2.0 porti.Tas ir arī aizmugurē – tur ir strāvas slots, A/V slots, Ethernet ports un vēlviens USB 2.0 ports. 360 var novietot plakaniski vai nostāties vienā pusē,līdzīgi kā PS2.
Pults kontrolieriem ir veikta arī stila pārbūve no oriģinālajām masīvajām versijām. Xbox 360 kontrolleri ir nedaudz mazāki par Xbox 1 vienībām,un kopumā tie ir ērtāk noturēt. Bezvadu kontrollerim ir īpaši labs,pamatīgs svars, kas nekļūst par sasprindzinājumu pat pēc ilgstošām spēlēšanas sesijām. Visas oriģinālās kontroliera pogas ir turētas – tur ir četras krāsu kodētas sejas pogas, divas kursorsviras un D-bloks. PogasStart and Select (Sākt un atlasīt) atrodas kontrollera centrā pie spīdīgas Xbox vadotnes pogas. Vadotnes pogai ir četras zaļas gaismas, kas paziņo spēlētājam, kurš numura kontrolleris tas ir. Spēļu spēles laikā vararī nospiest, lai atvērtu daudz uzlaboto Xbox 360 informācijas paneli (vairāk par šo). Pogu saraksta noapaļošana ir divas trigera pogas, kreisāun labā pleca pogas un neliela sinhronizācijas poga (bezvadu savienojumiem) kontrollera augšpusē.
Iespējams, ka “360” vienīgais projektētais trūkums ir ar savu švītīgo jaudas kasti. Gandrīz tikpat gara kā pati 360 un diezgan smaga, strāvaskārba ir kaut kas tāds, ko tu noteikti gribēsi neredzēt.
Tomēr Xbox konstrukcijas labošana nebeidzas ārpusē. Microsoft pilnībāmainījis Xbox Dashboard, pults iebūvētās operētājsistēmas izskatu un pašsajūtu. Nav tumšs, zaļš rentgenstarojums kā Xbox 1 vadības panelis– tā vietā ir gluda, tīra izvēļņu sistēma, kas ir sakārtota četrās dažādās vertikālās “lāpstiņās”.
Shunky jaudas kaste ir gandrīz tikpat gara kā 360
Tā kā Xbox Live 360 ir nozīmīgāka loma, tā iegūst savu asmeni.Informācijas paneļa sadaļā Xbox Live atrodas spēlmaņa personiskaisprofils (jūs arī šeit veidojat un rediģējat profilus), ziņojumi, izmantojotLive, draugu saraksts un tiešsaistes Xbox Live Marketplace durvis.
Spēļu lāpstiņa ir vieta, kur 360 saglabā lietotāja spēļu sasniegumuierakstu gan uz, gan bezsaistē. Ieskaties Spēles asmenī, un tu atradīsispēlētāja sasniegumus (to mērķu rekordu, kas sasniegti spēlēs,piemēram, pabeidziet treniņus 2. izsaukumā, vai arī gūsiet 50 nokautuPerfect Dark Nero), kādas spēles ir spēlētas, un kādas spēles irlejupielādētas.
Programmas Multivide asmens ir vieta, kur atrodas visas konsolesmultivides iespējas — no sadaļas Multivide lietotāji var piekļūt jebkurai mūzikai, fotoattēliem vai filmām, ko viņi, iespējams, ir saglabājuši 360 cietajā diskā. Tur viņi var piekļūt arī sistēmas Media Centerpaplašinātāja programmatūrai (ja vien esat pievienots mājas tīklam,izmantojot, protams, multivides centra datoru). Jebkura cita multividesierīce, kas pievienota 360, tiks parādīta arī Media blade — piemēram,iespraudiet iPod vai kameru, un šeit tiks parādīts šo ierīču saturs.
Sistēmas asmens ir vietā, kur atrodas visas pārējās 360 opcijas.Konsoles iestatījumi, piemēram, ir tādi, kur lietotāji var mainīt konsolesdispleja izvadi (piemēram, 480 p, 720 p vai 1080 i). Citas iespējas irģimenes uzstādījumi, atmiņas pārvaldnieks, tīkla iestatījumi un citi.
Noformējums īpaš. am. līdzekļi īpaš. sk. Xbox Live īpaš. m. r. veiktspēja
360 var izlaist spēles ar 480 p, 720 p un 1080 i izšķirtspēju.
Līdzekļi
Microsoft apgalvo, ka 360 ir visjaudīgākā nākamās paaudzes konsole,un, kamēr pienāks laiks, kamēr mēs varēsim pārliecināties, ka(PlayStation 3 un Revolution vēl tālu pie apvāršņa) uz papīra noteikti varlepoties ar iespaidīgiem fenomeniem. Tie, kurus neinteresē tehnoloģijuspecifikācijas, var vēlēties pāriet uz nākamo rindkopu, bet viena noiespaidīgākajām lietām, kas attiecas uz 360, ir, ka to darbina nevis viens,bet gan trīs pielāgotie IBM PowerPC procesori, kas katrs darbojas 3,2GHz. Sistēmā 360 ir instalēts GDDR3 RAM lielums 512MB, un tajā iriebūvēts īpaši izstrādāts video procesors (ATI Xbox 360 GPU 256–bit2D/3D karte) ar instalētiem 10MB video RAM. Lietas audio pusē tā varizsūknēt 16 bitu telpisku skaņu, un tās maksimālais paraugu pārraidesātrums ir 48KHz.
Ja neņem vērā tehnoloģiju žargonu, tas nozīmē, ka 360 būtībā ir īpašijaudīgs dators ar spēju izvadīt spēles augstas izšķirtspējas izšķirtspējā.Faktiski Microsoft apgalvo, ka visas 360 spēles būs spējīgas spēlētvismaz 720 p izšķirtspējā (1280 x 720 progresīvā), un daudzām spēlēmir iespēja spēlēt 1080 i (1920 x 1080 interlaced). Tas nozīmē gludu,skaidru grafiku, par kuru pašreizējās paaudzes konsoles var tikai sapņot,ja vien jums, protams, ir augstas izšķirtspējas televizors. Lai iegūtulabāko no Xbox 360, spēlmaņiem ir jāpievieno konsole augstasizšķirtspējas displejs, izmantojot komponenta kabeli vai digitālo VGA.Dīvainā kārtā Microsoft neizveidoja HDMI savienojamības atbalstu.
Xbox 360 spēj vienlaikus uzņemt līdz pat četriem bezvadu kontrolleriem(lai gan tie, kas pērk kodolsistēmu palaišanas laikā, joprojām būsiestrēguši ar vadu vadāmierīci). Sajūta, ka starp jums un spēļu konsoli irpārgriezts vads, ir atvieglota — pēc tam, kad spēlēsiet ar bezvadukontrolleri, jūs neatskatīsieties atpakaļ. 360 bezvadu kontrolleri darbojasar divām AA baterijām, kurām jāilgst aptuveni 40 stundas. Par laimi,Microsoft izlaidīs arī dažus piederumus, kas bezvadu vadāmierīcesakumulatorus padara uzlādējamus. Piemēram, atskaņošanas un uzlādesvienība ļauj spēlēt ar bezvadu kontrolleri, kas pievienots Xbox 360,vienlaikus to uzlādējot, bet ātrās uzlādes vienības piederums ļauj ātriuzlādēt kontrollera akumulatoru.
Šajā panelī 360 priekšpusē ir divi USB 2.0 porti.
Savā nākamās paaudzes konsolē Microsoft ir iepakojis daudz multivideslīdzekļu. DVD atskaņošana, ko varēja izmantot tikai pēc tam, kad tikaiegādāts papildu piederums ar Xbox 1, tagad ir standarta risinājums ar360. Iespraudiet sistēmu, un tai ir jābūt iespējai nekavējoties atskaņotDVD diskus (lai gan tas nav universāls atskaņotājs, nevis ārzemēs pirktidiski!). Bet atšķirībā no oriģināla Xbox, 360 nenāk ar cieto disku ārā nokastes — 360 20 GB cietais disks ir aksesuārs, nevis standarta (lai gantie, kas pērk Xbox 360 komplektu, saņems vienu kā paketes daļu). Ja irinstalēts cietais disks, lietotāji var izvilkt dziesmas, filmas un fotoattēlusuz 360. Visas saglabātās dziesmas pēc tam var izmantot kā pielāgotusmūzikas ierakstus spēlēs.
Microsoft acīmredzot vēlas, lai 360 būtu neatņemama jebkura izklaideslaukuma daļa, kā tas ir iebūvēts Windows Media Center iespējās.Pievienojot mājas tīklam, kurā ir iekļauts dators ar iespējotu multividescentru, 360 var darboties kā Media Center paplašinātājs, ļaujot straumētjebkuru mūziku, video un attēlus, kas saglabāti datorā. Diemžēl Wi–Fi naviebūvēts līdzeklis ar 360 — ja vēlaties konsoli pieslēgt bezvadu tīklam,būs jāiegādājas 360 bezvadu tīkla adapteris.
Bet multimediju labestība tur nebeidzas 360. Pultij ir trīs USB 2.0 porti,kurus var izmantot, lai savienotu citas USB ierīces, piemēram, MP3atskaņotājus, kameras un daudz ko citu. Vienkārši iespraudiet ierīci unvoilu – ar 360 vajadzētu atpazīt to kā papildu disku un ļaut piekļūt tāmultivides saturam.
Noformējums īpaš. am. līdzekļi īpaš. sk. Xbox Live īpaš. m. r. veiktspēja
Xbox Live ir integrēts visos Xbox 360 līmeņos.
Xbox Live 2.0
Microsoft vēlas, lai jūs dzīvotu pakalpojumā Live. Aizmirstiet par dažreiztiešsaistes pieredzi ar Xbox — 360 ir domāts kā pilnībā tiešsaistē, visulaiku dators ar visiem jūsu rezultātiem, sasniegumiem un rangiem, kaspastāvīgi atjaunināti kā daļa no jūsu Xbox Live profila. Jūs, protams,joprojām varat izvēlēties, lai jūsu spēlēšana būtu kā pilnīgi bezsaistesnodarbība, bet jūs iztiksiet ar to labāko, ko var piedāvāt konsole. Livekopiena bija (un joprojām ir) viena no labākajām lietām oriģinālajā Xbox,un šķiet, ka tā uzlabosies līdz ar 360.
Izmantojot 360, Microsoft nodrošina, ka spēlmaņiem ir maz ieganstu, lainekļūtu par Live kopienas dalībniekiem, apvienojoties brīvā Sudrabalīmeņa grupā ar visām konsolēm. Vienkārši pievienojiet 360 savamplatjoslas interneta savienojumam, un jūs esat daļa no pakalpojumaXbox Live — abonēšanas maksa nav nepieciešama. Protams, Sudrabadalība nenodrošina jums visas Live funkcijas (jums par to būsjāiegādājas zelta versija), bet tā jums sniedz iespēju veikt balsstērzēšanu ar citiem tiešsaistē, lejupielādēt jebkādus bezmaksasatjauninājumus, piekļūt Xbox Live ziņojumu centram (gan teksta, ganbalss ziņojumiem), būt tiešsaistes turnīru skatītājam un iegādātieslejupielādes no Xbox Live Marketplace.
Ja tiešām vēlaties spēlēt pret citiem tiešsaistē, jums ir jāiegādājas zeltadalība (cenas vēl ir jāpabeidz). Zelta līmeņa dalība dod jums visas Siliņaīpašības, kā arī dod iespēju spēlēt internetā un piedalīties turnīros. Un,cenšoties piesaistīt jaunus spēlētājus, korporācija Microsoft ir ieviesusisistēmu, ko sauc par TrueSkill Matchmaking. Šī sistēma būtībā sekojūsu prasmju līmenim konkrētā spēlē un automātiski atbilst